צרו קשר
ּ

אחזקה מונעת

מערכת סולארית המספקת לנו אנרגיית חום עובדת בתנאים סביבתיים חיצוניים שהמערכת חשופה להם יום לילה וכל עונות השנה זאת ועוד חשופה המערכת למגע ידיי אדם כגון הפסקות חשמל מים הנעשים בבניין ללא קשר לפעולת המערכת וכן החלפת דוודים פרטיים וכד' פעולת המערכת הינה יום יומית במשך כמעט כל השנה.

מערכת סולארית מרכזית פועלת בצורה רציפה בכל השנה וחשופה למספר פרמטרים:

  • טמפרטורת עבודה גבוהה מאוד.
  • תנאי סביבת עבודה משתנים יום לילה ,כל עונות השנה.
  • הפסקות חשמל ומים בבניין יזומות או לא.
  • מגע בעלי מקצוע בדוודים הפרטיים כגון החלפת דוד שמש פרטי.

מאחר והמערכת אמורה לפעול בצורה אוטומטית, לכן מחובתנו לדאוג לכך שפעולתה לא תשתנה בנסיבות כאלה או אחרים ושתדע לחזור לעבודה כאשר התנאים הסביבתיים שלה משתנים לפרק זמן מסויים וכן לדעת איך להתנהג במצב של תקלה לא יזומה.

יש לציין בשונה משאר מערכות הפועלות בבניין המערכת הזו לא נמצאת בקרבת עיני האדם כי היא בגג ולא נבחנת כמו המעלית ושאר המערכות …

מטרת אחזקה מונעת היא לאפס מתקלות שגרתיות בפעולת מערכת תקינה ובלאיי סביר , ובדיקת עבודת כל חלקי המערכת לשם המשך עבודה תקינה ורציפה , הדגשים להם נדרש בטיפול הזה הם:

  1. נרמול חומציות המערכת הגורם לנזקי המערכת ולקיצור חיי המערכת.
  2. טיפול בכיסי אוויר שהתווצרו במהלך השנה והמקטינים את שטח קליטת השמש ליצור אנרגיה.
  3. טיפול במישקעי המערכת הנוצרים מעבודת יום יומית שלה.
  4. מספר בדיקות חשובות של ספיקה לחצים כל חלקי המערכת , מחליפי חום , איבודי אנרגיה בהולכתם מהקולטים לדוודים ועוד.
  5. הפעלה מחודשת של המערכת אחרי הטיפול בצורה מבוקרת ובידיעה שכל האלמנטים אכן פועלים.

יש לציין כי כל זמן שעובדים על המערכת לא יתאפשר חימום הדוודים מהשמש ובאותו היום יצטרכו להפעיל בויילר רק יום לאחר הטיפול חוזרים המים החמים לדוודים.

הטיפול אמור להיות בצורה סדירה כל שנה ושנה ורק כך ניתן לדאוג לבלאיי קטן ביותר עם קבלת חיסכון אדיר בניצול פעולת המערכת באופן המלא במשך עשרות שנים.

עלות טיפול הינו מאוד מינורי בייחס לכל מערכת אחרת הנזקקת לטיפול בבניין , אלמנטי המערכת הינם יחסית מאוד אמינים כאשר המערכת עובדת כמו שצריך.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ