צרו קשר
ּ

טיפול מיידי בתקלות – יותר חשוב ממה שחשבתם

מערכות מים סולאריות הן מערכות רגישות, מורכבות ויקרות, ותקלות פשוטות שלא יטופלו באופן מיידי עשויות לגרום לנזקים בלתי הפיכים למערכת. תחזוקה מונעת וטיפול מהיר בתקלות ימנעו בקלות נשקים בעשרות אלפי שקלים.

כאשר יש תקלה במכשיר כלשהו בבית יש לנו נטייה לדחות את הטיפול, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במכשיר שיש לשימוש בו כמה שותפים, ועוד יותר מכך כאשר מדובר במערכת של הבניין כולו. ישנם מכשירים ומערכות שהתיקון שלהן באמת יכול לחכות אך ישנן מערכות שכל תקלה בהן מצריכה תיקון מיידי, כמו מערכת סולארית לחימום מים. תקלה במערכת המים הסולארית גורמת לבעיות באספקת המים לדירות בבניין, כמובן, אך אם היא לא תתוקן במהירות, עלולים להיגרם למערכת נזקים רבים, שיגרמו גם תיקון להיות יקר יותר.

חיסכון בחשמל

כאשר יש תקלה במערכת המים הסולארית דיירי הבניין עוברים להשתמש במערכת חימום מים על בסיס חשמל או גז, שעלות הפעלתה גבוהה בצורה משמעותית מהפעלת המערכת הסולארית. עלות הפעלה של דוד חשמלי למשפחה ממוצעת הוא 180 שקלים לחודש, ובבניין של 30 דיירים העלות תגיע ל-5400 שקלים לחודש, בעוד חימום המים במערכת הסולארית אינו עולה כסף. כלומר, כל עיכוב בתיקון המערכת הסולארית עולה לכם, הדיירים, כסף.

בלאי המערכת

הקולטים של המערכת הסולארית נמצאים על גג הבניין וחשופים לשמש במשך כל שעות היום. מכיוון שזוהי מערכת פאסיבית, כאשר יש תקלה במערכת החימום נמנעת הולכת האנרגיה מהגג לדוודים אך ייצור האנרגיה נמשך כרגיל. המשך הולכת האנרגיה בזמן תקלה עשויה להחריף את הנזק של התקלה הקיימת, וכתוצאה מהישארות אנרגיה לא מנוצלת בחלקי המערכת האחרים עלולה להתרחש פגיעה גם בשאר חלקיה, במידה ותיקון התקלה לא יהיה מהיר.

קיצור חיי המערכת

מערכת סולארית לחימום מים היא מוצר אמין ועמיד שישרת אתכם במשך עשרות שנים כמעט ללא שינוי אנרגטי בתפוקת המערכת, כל עוד מקפידים על תחזוקה נאותה של המערכת, אבל אם בלאי המערכת יגדל חיי המערכת עלולים להתקצר בחצי לפחות. רוב התקלות שעשויות להתרחש במערכת המים הסולארית פשוטות יחסית לתיקון, כל עוד הטיפול הוא מיידי. אם הטיפול יתעכב התקלה עלולה להחמיר עד כדי צורך בהחלפת הקולטים, הצינורות והמשאבות, ותיקון התקלה הפשוטה עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים ולעיתים לצורך בהחלפת המערכת כולה.

קורוזיה

קורוזיה היא תופעה טבעית המתרחשת לא רק בטלפונים סלולריים שנרטבים אלא גם במערכת הצינורות בבניין שלכם. עיכוב בתיקון תקלה עשוי לגרום לקורוזיה קשה עד כדי התפוררות הצינורות. כשהצנרת נמצאת בתוך המבנה עלולות להיגרם, כתוצאה מהתפוררות הצינורות, דליפות מים שעשויות ליצור נזק סמוי רב לשלד המבנה, וכן הצפות במקומות שונים, השבתת המעליות ועוד.

חשיבות הטיפול המיידי בתקלות

מכל האמור לעיל אנו מקווים כי ברורה החשיבות הגדולה של הטיפול המיידי בכל תקלה במערכת המים הסולארית בבניין. אמנם, האחריות על תחזוקת המערכת ותיקון התקלות היא של ועד הבית, אם יש כזה, או של חברת הניהול של הבניין, אך במידה ונדמה לכם כי יש תקלה כלשהי במערכת, כדאי לפנות אליהם מייד ולוודא כי הם דואגים לטיפול מיידי בתקלה, לטובת כל דיירי הבניין, כולל אתכם.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ