חשבוילר

טיפול מידי בתקלות במערכת מים סולארית

חריקה קטנה ברכב, מכשיר שלא פועל כהלכה, כאב קטן בצד… הנטייה לדחות בדיקות ותיקונים למחר, לשבוע הבא או ל"אחרי החגים" היא חלק מהאופי האנושי – בעיקר כשמדובר במערכת השייכת ל"כולם", כמו מערכת חימום המים הסולארית המותקנת בבניין שלכם. רק שכאן יש החמרה בזמן תקלה כי ייצור האנרגיה ממשיך גם בזמן תקלה ונדרש לפנותו משם אחרת טמרטורת המים בקולטים עלולים להגיע ל 180 מעלות במצב עמידה (סטגנציה) ממש כמו בסיר לחץ. הניסיון הרב שצברנו בחברת ישי מערכות מים סולאריות, מוכיח שתקלות קטנות ושוליות לכאורה, אשר אינן מטופלות מיידית, עלולות להוביל עד מהרה להשבתת מערכת המים הסולארית המרכזית ולהוצאות כספיות כבדות.

מדוע חשוב לטפל בכל תקלה באופן מידי?

מערכות מים סולאריות הן מערכות רגישות, מורכבות ויקרות, ישנם תקלות פשוטות שאם לא יטופלו באופן מיידי עשויות לגרום לנזקים בלתי הפיכים למערכת. תחזוקה מונעת וטיפול מהיר בתקלות ימנעו בקלות נזקים בעשרות אלפי שקלים. מערכת המים הסולארית המותקנת בבניין שלכם פועלת בסביבת עבודה מאתגרת במיוחד. השמש הישראלית הקופחת, המים עתירי האבנית הזורמים בצינורות והבלאי הטבעי המאפיין מכלולים של מערכת טכנולוגית פעילה, הפסקות חשמל /מים, החלפת דוודים בבניין, כל אלה משמשים זרז להיווצרות תקלות קטנות. תקלות אלו פוגעות ביעילות המערכת הסולארית המרכזית ועלולות להתפתח עד מהרה לתקלות רחבות היקף:

  • עלייה מידית בהוצאות החשמל

עלות ייצור מים חמים במערכת סולארית תקינה, היא 0 ₪ לחודש. לעומתה, מערכת סולארית שאינה תקינה, תחייב אתכם להשתמש במערכת חימום המים החשמלית – גם בימים שטופי שמש. למעשה, כל עוד לא טיפלתם בתקלה הקטנה במערכת המים הסולארית המרכזית שעלות התיקון שלה יכולה להסתכם בעשרות שקלים בלבד לכל דירה, תיאלצו להיפרד מדי חודש מ-200 ₪ בממוצע, כתוצאה מהשימוש המיותר בדוד המים החשמלי, בעוד חימום המים במערכת הסולארית אינו עולה כסף. כלומר, כל עיכוב בתיקון המערכת הסולארית עולה לכם, הדיירים, כסף.

  • נזק מצטבר לשאר מכלולי המערכת הסולארית

הקולטים של המערכת הסולארית נמצאים על גג הבניין וחשופים לשמש במשך כל שעות היום. כאשר יש תקלה במערכת,  נמנעת הולכת האנרגיה מהגג לדוודים אך ייצור האנרגיה נמשך כרגיל. תקלה באחד מרכיבי המערכת הסולארית, אינה מונעת מהקולטים החשופים לקרינת השמש להמשיך ולייצר מים חמים. מים אלו, אשר אינם מוזרמים כראוי אל הצנרת המובילה לדודים הדירתיים, עלולים להחריף את התקלה הקיימת ולגרום לרצף של תקלות חמורות ולהוצאות מיותרות. המשך הולכת האנרגיה בזמן תקלה עשויה להחריף את הנזק של התקלה הקיימת, וכתוצאה מהישארות אנרגיה לא מנוצלת בחלקי המערכת האחרים עלולה להתרחש פגיעה גם בשאר חלקיה, במידה ותיקון התקלה לא יהיה מהיר.

  • נזקי מים בבניין ופגיעה בערך הנכס

קורוזיה היא תופעה טבעית המתרחשת לא רק בטלפונים סלולריים שנרטבים אלא גם במערכת הצינורות בבניין שלכם. עיכוב בתיקון תקלה עשוי לגרום לקורוזיה קשה עד כדי התפוררות הצינורות. התפתחות קורוזיה בצנרת של מערכת חימום המים הסולארית המותקנת בבניין שלכם, מזיקה לצנרת ועלולה להוביל לנזילות מים. נזילות אלו מהוות פוטנציאל לנזקי מים רחבי היקף כגון הצפות והשבתת מעליות, התפשטות עובש המסכן את בריאותכם ועד גרימת נזק חמור למבנה עצמו ופגיעה בשווי הדירות.

  • קיצור אורך חיי המערכת הסולארית

מערכת חימום מים סולארית תקינה תשרת אתכם בנאמנות במשך עשרות שנים, כמעט ללא שינוי אנרגטי בתפוקת המערכת, כל עוד מקפידים על תחזוקה נאותה של המערכת, אבל אם בלאי המערכת יגדל חיי המערכת עלולים להתקצר. רוב התקלות שעשויות להתרחש במערכת המים הסולארית פשוטות יחסית לתיקון, כל עוד הטיפול הוא מיידי. דחיית הטיפול בתקלה שהתגלתה והיעדר שירות תחזוקה המאתר תקלות כשהן עדיין בחיתוליהן או מונע אותן, הם מתכון בטוח לתקלות חמורות בקולטים, בצנרת, במשאבות ובשאר רכיבי המערכת. במקרים רבים, התנהלות זו תוביל אתכם עד מהרה ל"תרחיש האימה" של כל ועד בית: החלפה מלאה של מערכת חימום המים הסולארית המרכזית או חריגה בתקציב הוועד וגביה נוספת.

ישי מערכות מים סולאריות

תיקון תקלות ותחזוקה מונעת בראייה הוליסטית

תיקון מידי של תקלות, הוכח כחיוני לתפקודה התקין של המערכת הסולארית. עם זאת, אנו, בחברת ישי מערכות מים סולאריות לא מסתפקים בתיקון נקודתי אלא בוחנים את המערכת הסולארית בכללותה מתוך ההבנה שמערכת מים סולארית שרכיביה אינם פועלים בסנכרון מושלם, תגרום עד מהרה לשרשרת תקלות אינסופית, לעוגמת נפש ולהוצאות כספיות כבדות. לכן, בנוסף לתיקון התקלה במערכת המים הסולארית, נבצע סקירה מקיפה לכל מכלולי המערכת ורכיביה ונאתר כל נקודת תורפה, כגון:

  • חוסר התאמה בין קולטי השמש למערכת המים, או לאזור הגיאוגרפי בו הם מותקנים.
  • איכות נמוכה של רכיבי המערכת הסולארית ו/או החומרים מהם הם עשויים.
  • התקנה לקויה המסכנת אתכם או מהווה פתח לתקלות עתידיות.
  • אי עמידה של המערכת הסולארית או מכלוליה השונים בתקני הבטיחות הנדרשים.

הגשת דוח תקלות והמלצות לפעולה

בתום הסקירה המקיפה למערכת המים הסולארית המותקנת בבניין, נשתף אתכם בממצאים ונמליץ על אופן הטיפול בנקודות התורפה, או בתקלות שהתגלו במהלכה. בנוסף, נייעץ לכם כיצד למנוע תקלות והוצאות עתידיות באמצעות שירות תחזוקה מונעת ו/או "איפוס" המערכת למצבה המקורי ונציג בפניכם תוכנית אחריות מלאה ייחודית ללקוחות ישי מערכות מים סולארית. תוכנית שתסייע לכם לחסוך בהוצאות וליהנות מאספקת מים סדירה וחינמית ומשקט נפשי לאורך שנים רבות ובעיקר מחריגה בתקציב הוועד ומחיפושים אחרי בעלי מקצוע.

לתיאום טיפול בתקלות קטנות ולבדיקת תחזוקה מונעת, צרו קשר

ותיהנו ממערכת סולארית יעילה וחסכונית ומאחריות מלאה ל-12 חודשים.

רוצים לדעת יותר? בקרו בפרק שאלות ותשובות

 

שתפו, ועזרו לחבר/ה !

אולי יעניין אותך גם:

נשמח לעזור בכל שאלה

השאירו פניה

דילוג לתוכן