חשבוילר

אחזקה מונעת – כך תשמרו על מערכת המים הסולארית שלכם

מערכת המים הסולארית חשופה לפגעים שונים, כמו כל מערכת אחרת. אחזקה מונעת וקבועה של המערכת פותרת תקלות מקומיות, מטפלת בכל בלאי וחוסכת כסף רב על ידי אפשרות לניצול מירבי של המערכת ובמניעת תקלות גדולות וחמורות.

אם יש בבניין שלכם מערכת סולארית לחימום מים חשוב מאוד שתבינו את חשיבות הטיפול התקופתי במערכת. אחזקה מונעת ותחזוקה נכונה של המערכת, בהתאם להוראות היצרן, חשובה לשמירה על המערכת ותקינותה לאורך זמן וכן לאיתור תקלות קטנות שאם לא יטופלו עשויות להתפתח לכדי תקלות גדולת, ואף להשבית את המערכת כולה.

חום גבוה ותנאים סביבתיים

מערכת המים הסולארית מספקת מים חמים לכל דיירי הבניין בדרך קבע, ופועלת במשך כל השנה באופן רציף. בתוך כך חשופה המערכת בכל עת למספר משתנים. מערכת המים הסולארית עובדת בטמפרטורות גבוהות מאוד ובלא טיפול תקופתי היא עלולה להיפגע. בנוסף, חלקים מהמערכת נמצאים על גג הבניין יומם וליל, חשופים למזג אוויר משתנה, אבק ורוחות, וחשוב לטפל בהם באופן תקופתי וקבוע כדי לשמור על תקינותם.

פגעי אדם

נוסף על פגיעות סביבתיות המערכת חשופה גם למגע אדם ולתקלות אנושיות. הפסקות חשמל ומים הנעשות ללא קשר לפעולת המערכת עלולות לפגוע בתקינותה, ובנוסף המערכת חשופה גם למגעם של בעלי מקצוע המטפלים בדוודים פרטיים של הדירות, שהטיפול בהם עשוי לגרום לנזק עקיף למערכת, בעיקר אם הם נמצאים על הגג.

מה כוללת אחזקה מונעת של מערכות מים סולאריות?

מטרתו של טיפול מונע הוא איפוס תקלות שגרתיות וטיפול בבלאי, ובמהלך הטיפול נבדקת עבודת כל חלקי המערכת לשם המשך עבודה תקינה ורציפה. הפרמטרים אותם נבדוק במהלך הטיפול הם כדלקמן:

  1. נרמול חומציות המערכת, על מנת למנוע נזק וקיצור חיי המערכת.
  2. טיפול בכיסי האוויר קטנים שנוצרים באופן טבעי במשך הזמן בקולטנים ומקטינים את שטח קליטת השמש, כך שיעילות ייצור האנרגיה של המערכת נפגעת.
  3. טיפול במשקעי המערכת הנוצרים מעבודה יום יומית וניקוי יסודי שלה מבפנים על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה.
  4. בדיקת תקינותם של חלקים מרכזיים במערכת כמו מחליפי החום ומוליכי האנרגיה ובדיקת ספיקת לחצים של כל חלקי המערכת.
  5. הפעלה מחודשת של המערכת לאחר הטיפול בצורה מבוקרת כדי לוודא שכל חלקי המערכת אכן פועלים באופן תקין.

דגשים נוספים

מומלץ לבצע אחזקה מונעת בצורה סדירה פעם בשנה, ולא יותר מפעם בשנה וחצי. טיפולים תקופתיים אלה יוכלו לוודא כי כל בלאי קטן מקבל טיפול הולם, וכך ליצור חיסכון אדיר בניצול פעולת המערכת באופן מלא למשך עשרות שנים. כמובן שבמהלך הטיפול במערכת לא יתאפשר בה שימוש והדיירים יצטרכו להשתמש במערכות החשמליות לדודים הפרטיים של כל דירה, ולכן חשוב לתאם מראש את הטיפול ולהודיע על כך לכל הדיירים.

שתפו, ועזרו לחבר/ה !

אולי יעניין אותך גם:

נשמח לעזור בכל שאלה

השאירו פניה

דילוג לתוכן