חשבוילר

מערכת סולארית לחימום מים

נוכחותן של מערכות סולאריות לחימום מים הינה חיונית בבניינים משותפים. מערכת מתקדמת זו מורכבת ממספר קולטי שמש המותקנים על גג המבנה, והיא מותאמת למספר הדירות ולצרכים היומיומיים שלהם. אל קולטים אלה נלווים גם מערכת צינורות סגורה, לוח פיקוד, ווסתים, מחליף חום הגנות בסיסיות לכיסי אוויר וללחצים תקינים  ורכיבים נוספים שמאפשרים למערכת לפעול בצורה תקינה וחלקה ככל האפשר. מערכות אלו מציבות את דוד המים במסתורים, בין אם בלובי או בחדרי הכביסה, דבר אשר מהווה ניצול מיטבי של החלל ומבטיח את נוכחותם של מים חמים בכל עת. אל כל אלה ניתן להוסיף גם תחזוקה הכוללת ניקוי יסודי ותדיר של המערכת, ואיתור מהיר של תקלות אם וכאשר הן מתעוררות וכן מספר הגנות תרמיות ייחודיות לחברתנו. חברת ישי מערכות מים סולאריות מספקת את מגוון השירותים הללו ביעילות רבה ובאופן אופטימלי.

מערכת חימום מים – הכירו את האפשרויות העיקריות

באופן כללי, כשאנחנו מדברים על מערכת חימום מים, ישנן מספר אפשרויות שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה:

 • דוד חשמל: חימום המים באמצעות גוף חימום בנפח המותאם לצרכי משק הבית, אשר מאפשר חימום מהיר יחסית אך מלווה בעלויות גבוהות בשל צריכת החשמל הגבוהה ובייצור אבנית מרובה אשר עשויה להזיק לצנרת המים החמים ולדוד וגוף החימום .
 • דוד שמש: חימום המים באמצעות ניצול קרני השמש, פתרון שחוסך את צריכת החשמל בקיץ אך מחייב התקנה של פתרון חימום נוסף בכדי להבטיח מים חמים גם בחורף וטיפול ביצור אבנית בקולטי השמש.
 • חימום בגז: חימום מהיר של המים גם בקיץ וגם בחורף, בתוך דקות ספורות בלבד, אך בעלויות מצטברות יום יומיות גבוהות במיוחד- זאת הן באופן שוטף והן לצרכי תחזוקה.
 • מערכת סולארית מרכזית : מתאימה למבנים משותפים שבהם לא ניתן להתקין דוד שמש על גג הבניין אלא רק קולטים. המערכת מספקת פתרון פשוט וזול לחימום המים ע"י השמש  לכלל דיירי המבנה רוב השנה למשך עשרות שנים בתפוקה גבוהה ולא משתנה, ללא הוצאות בחשמל וללא אבנית כלל.

מערכות חימום מים הינן שונות והתאמתן לצרכים שלכם חייבת להתבצע תוך לקיחת בחשבון כל היתרונות והחסרונות המפורטים מעלה. גם לאחר התאמת המערכת הנכונה לכם, חשוב יהיה לזכור כי יש לשמור על תקינותה בתחזוקה שוטפת וביצוע שדרוגים לחלקיה השונים בעת הצורך.

פשטות ויעילות: מערכות סולאריות לחימום מים

ככלל, מערכות סולאריות לחימום מים הן פתרון נהדר למבני מגורים משותפים, והנה כמה מאפיינים בולטים שמגדירים את המערכת:

 • הרכב המערכת מותאם למקומות חמים ושטופי שמש כמו ישראל
 • המערכת פשוטה, יעילה ואף חסכונית מאוד לכלל דיירי המבנה
 • המערכת מספקת מענה חשוב גם כאשר קיים מרחק רב בין הקולטן לבין הדירה עצמה
 • אורך חיי המערכת הינו לעשרות שנים בתפוקה קבועה

ליווי מקצועי של חברה אמינה המנוסה בהתקנת ובתחזוקת מערכות סולאריות, זה כל מה שאתם צריכים כדי לקבל החלטות נכונות כבר מהצעד הראשון. כך שגם במידה ומדובר בבניין חדש, הרי שיהיה מומלץ להזמין את שירותיו של טכנאי מערכות סולאריות אשר יבחן את המערכת הקיימת ויוודא כי הינה עומדת בכל התקנים והדרישות. כך תוכלו לוודא כי בפניכם עומדת מערכת שעונה על כל הצרכים שלכם וליהנות משירות מצוין גם כאשר מתעוררות תקלות או כאשר המים שמגיעים אל הברז אינם חמים מסיבה כזו או אחרת.

מערכות סולאריות לחימום מים – פתרון יעיל, מהיר וחסכוני במיוחד

כדי להפיק מהן את המיטב, מערכות סולאריות לחימום מים מציעות לנו פתרון יעיל ומהיר שחוסך לדיירי המבנה כולו לא מעט עלויות. חברת ישי מערכות מים סולאריות מעמידה לרשותכם צוות מיומן ושפע של פתרונות ייחודיים המותאמים לצרכים שלכם, וזוהי ההזדמנות שלכם ליהנות מצריכה בלתי פוסקת של מים חמים בלי להמתין, רוב ימות השנה, 24/7 . לשדרוג המערכת הקיימת לזו האידאלית עבורכם או לקבלת שירות תיקונים ושיקום מערכות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, אתם מוזמנים לפנות לצוות החברה כבר עכשיו.

מה עושים כשיש מערכת סולארית מרכזית אין מים חמים?

במידה והמצב בו בחודשי הקיץ המערכת אולי פועלת כסדרה והמים שמגיעים אל הברז הביתי חמים ומפנקים, ובשאר חודשי השנה המערכת סולארית מרכזית אין מים חמים, מוכר לכם, הרי שאתם יודעים כי הטיפול בבעיה זו הינו חיוני. להלן מספר נקודות חשובות שכדאי לדעת בנושא זה:

 • תקלה במערכת סולארית מביאה רבות לשימוש גובר בדוד החשמל, כאשר זה לרוב מלווה בבלאי גבוה של היווצרות אבנית (דבר המקצר את אורך חיי גוף החימום), עלויות חשמל גבוהות במיוחד ולא מעט עצבים. ולשם הדגמה – עלות הפעלת בויילר ממוצעת למשפחה כ-200 ₪ לחודש, בבניין עם 30 דיירים התשלום הכולל כ-6000 ₪ לחודש.
 • הימנעות מטיפולי תחזוקה תקופתיים, הזנחה של המערכת או טיפול איטי עלול להוביל לנזקים מצטברים ולפגיעה משמעותית יותר במערכת כולה.
 • התקלות השונות כוללות בין היתר גם התפתחות קורוזיה אשר עשויה להוביל לנזילות מים, פגיעה בצנרת וירידה בערך הנכס.
 • תקלה מצטברת עלולה לקצר את תוחלת החיים של המערכת ולהוביל לטיפול יקר במיוחד בהמשך.

למרות המערכת האיכותית, עדיין יוצאים מהברזים מים קרים או חמימים או אפילו חמים אך נגמרים מהר מידי? אם כך, אין ספק כי חשוב יהיה להבין מה גורם למצב ולהתאים לו את הפתרון האיכותי. גורם מקצועי ומיומן שמכיר היטב את המערכות השונות ואת התקלות הפוטנציאליות, הוא זה שיעניק לכם את המענה האיכותי והיעיל בתחזוקה ותיקון של המערכת, בכך יאפשר לכם לחזור לשגרה וליהנות מנוכחותם של מים חמים בכל עת.

טיפול מיומן בכל תקלה

בניינים רבים כוללים כיום מערכות סולאריות מרכזיות מסוגים שונים, כך שאין ספק כי גם אתם עתידים בשלב כזה או אחר למצוא את עצמכם נאלצים להתמודד עם תקלה כזו או אחרת. את המענה המקצועי לכל בעיה או לצרכי שדרוג ושיקום המערכת ניתן יהיה לקבל מידי חברתנו המיומנת והמנוסה. חברת ישי מערכות מים סולאריות מעניקה לכם את האפשרות ליהנות ממערכת תקינה ואיכותית במשך שנים ארוכות ומים חמים לכל אורך היום.

שתפו, ועזרו לחבר/ה !

אולי יעניין אותך גם:

נשמח לעזור בכל שאלה

השאירו פניה

דילוג לתוכן